Spotkanie opłatkowe rzemieślników Ziemi Radomskiej

W dniu 14 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie rzemieślników Ziemi Radomskiej, zorganizowane przez Izbę Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu oraz Cech Rzemiosł Różnych w Radomiu, które poprowadził Pan Marek Sokołowski – Zastępca Przewodniczącego Rady Izby.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Antoni Odzimek – Zastępca Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie, Pan Jerzy Zawodnik – Wiceprezydent Miasta Radomia, Pani Anna Ostrowska – Dyrektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu, Pani Elżbieta Krzosek – Dyrektor Biura Poselskiego Anny Białkowskiej, Pani Jolanta Skoczylas – Dyrektor ZSB w Radomiu oraz Pani Beata Jasek – Dyrektor ZSZ „Hubal” w Radomiu.

W czasie uroczystości wręczone zostały następujące odznaczenia rzemieślnicze:

1. Odznaka „Izba Rzemieślnicza w Radomiu – za zasługi”
  2. Srebrna Odznaka „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”
  3. Złota Odznaka „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”
  4. Honorowa Odznaka Rzemiosła
  5. Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego”
  6. Złoty Medal im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego”
  7. Szabla im. Jana Kilińskiego – najwyższe odznaczenie rzemieślnicze, które  z rąk Pana Antoniego Odzimka w asyście Pana Jana Jaworskiego – Prezesa Izby/Członka ZRP, Pana Józefa Liwińskiego – Przewodniczącego Rady Izby i Pana Tadeusza Dudy – Starszego CRR w Radomiu otrzymała Pani Jadwiga Odzimek – Zastępca Dyrektora ds. szkolnictwa zawodowego i funduszy UE w Izbie Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy odmówili wspólną modlitwę, której przewodniczył ks. kan. Andrzej Tuszyński – kapelan Rzemiosła Radomskiego, a następnie zasiedli do Wigilijnego Stołu.