Uroczystość 90-lecia powstania Cechu w Białobrzegach

W dniu 2️⃣7️⃣ maja 2023r. odbył się – Jubileusz 90-cio lecia powstania Cechu Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców w Białobrzegach.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Świętej Trójcy w Białobrzegach, pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Rusieckiego, ks. Artura Hejdy oraz ks. Jacka Kucharskiego, który podczas kazania przedstawił piękną historię Cechu w Białobrzegach.
Po Mszy nastąpił przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości do Hali Sportowej, gdzie rozpoczęła się część oficjalna Jubileuszu Cechu.
Przemówienia nt. rzemiosła, aktualnej sytuacji rzemieślników i szkolnictwa zawodowego wygłosili m. in. P. Janusz Piątek Wiceprezes ZRP oraz P. Jan Jaworski Członek Zarządu ZRP, Prezes Izby Rzemieślniczej w Radomiu. Podziękowania za współpracę z Białobrzeskim Cechem oraz życzenia dalszego rozwoju na ręce Starszego Cechu Pana Mirosława Makowskiego złożyli zaproszeni goście m. in. Poseł Dariusz Bąk, Pan Adam Bolek Burmistrz Białobrzegów, Pan Sylwester Korgul Starosta Białobrzeski, przedstawiciele delegacji z Izba Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu oraz pozostałych Cechów.
Wręczono również cenne nagrody dla uczestników konkursów „Zawody rzemieślnicze w moim środowisku”. W konkursie licznie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych, które chętnie prezentowały swoje prace związane z zawodami rzemieślniczymi.
🔸Najważniejszym momentem uroczystości było odznaczenie Sztandaru Cechu Platynowym odznaczeniem im. Kilińskiego, wręczenie odznaczeń wyróżnionym rzemieślnikom, a także najwyższego odznaczenia „Szabli im. Jana Kilińskiego” Panu Stanisławowi Dąbrowskiemu – zasłużonemu rzemieślnikowi.
Galeria zdjęć z uroczystości na naszym FB. Zapraszamy 🙂