Otwarcie nowej szkoły w Garbatce-Letnisku-15.02.2024r.

Nowa siedziba Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku została otwarta w 76 roku działalności i w roku jubileuszowym 25-lecia Samorządu Mazowieckiego.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, który był jednym z kluczowych incjatorów budowy nowej szkoły, członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz radni województwa Leszek PrzybytniakTomasz Śmietanka.

Budowę kompleksu sfinansowano z budżetu Samorządu Mazowieckiego, Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych jest bowiem placówką oświatową podległą Samorządowi Województwa Mazowieckiego.

Izbę Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu na tej wspaniałej uroczystości reprezentowali Przewodniczący Rady Izby Pan Józef Liwiński Zastępca Prezesa Zarządu Izby Pan Marek Sokołowski i Dyrektor Izby Pan Konrad Tomkowski.

Nowy sztandar Szkoły został na wniosek Prezesa Zarządu Izby Jana Jaworskiego odznaczony przyznanym przez Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie – Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”.

W imieniu samorządu Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu gratulujemy nowoczesnego obiektu dla Szkoły z tradycjami, jednocześnie otwartej na nowe perspektywy i wyzwania w kształceniu profesjonalnych kadr dla Rzemiosła, Przemysłu i dla Leśnictwa.

Składamy serdeczne gratulacje twórcom tego inwestycyjnego sukcesu i samej Szkole zakończenia budowy i uroczystego otwarcia kompleksu szkolnego.

Gratulujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom takiej pięknej Szkoły.