25 Jubileuszowe Święto Chleba w Radomiu

W dniu 03.09.2023r. uroczystości 25 Jubileuszowego Święta Chleba rozpoczęły się od Mszy Św. w radomskiej Katedrze. W uroczystej Mszy św. za dar chleba wzięły udział poczty sztandarowe Cechu Piekarzy w Radomiu, Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu, Cechu Rzemiosł Różnych z Szydłowca, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców ze Zwolenia oraz przedstawiciele Rady, Zarządu Izby i Cechów.

Hasłem przewodnim Święta było sformułowanie „Bo bez chleba żyć się nie da”, a jednym z partnerów wydarzenia była Izba Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu.

Podczas Święta Chleba Prezes Zarządu Jan Jaworski został wyróżniony przez Kapitułę statuetką „Klucz Św. Kazimierza” za propagowanie rzemiosła oraz dziedzictwa kulturowego.

Klucze świętego Kazimierza wręczyli prezydent Radomia – Radosław Witkowski oraz wiceprezydent Radomia – Mateusz Tyczyński.