Obchody Święta Rzemiosła w Szydłowcu

W dniu 29 czerwca 2016 r. odbyło się Święto Rzemiosła w Szydłowcu pod patronatem Związku Rzemiosła Polskiego oraz Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. W tym dniu obchodzono również jubileusz 30-lecia Spółdzielni Rzemieślniczej „Rzemiosł Różnych” w Szydłowcu.

Obchody Święta rozpoczęły się o godz. 16.00 w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Zygmunta w Szydłowcu pod przewodnictwem ks. dziekana Adama Radzimirskiego. Oprawę muzyczną stanowiła Miejska Orkiestra Dęta z Szydłowca.

Po Mszy Świętej uczestnicy Święta udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie zostały złożone kwiaty.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Prezesa Zarządu ZRP Jerzego Bartnika Szabli im. Jana Kilińskiego, Panu Jerzemu Jedlińskiemu – zasłużonemu rzemieślnikowi szydłowieckiemu.

Ponadto odznaczenia otrzymali także rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Szydłowcu i Spółdzielni Rzemieślniczej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Cechów, samorządu województwa mazowieckiego i lokalnego oraz Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy!